Factory Promotional Best Asphalt Roof Shingles - Burning Blue 3 Tab Asphalt Roof Shingle – BFS BUILDING
Factory Promotional Best Asphalt Roof Shingles - Burning Blue 3 Tab Asphalt Roof Shingle – BFS BUILDING Detail:
Product Colors
We have 12 kinds of color.And we also can produce as your requirement.Pls choose it as below:

Product Specification&Structure
|
Product Specifications |
|
| Mode | 3 Tab Asphalt Shingles |
| Length | 1000mm±3mm |
| Width | 333mm±3mm |
| Thickness | 2.6mm-2.8mm |
| Color | Burning Blue |
| Weight | 27kg±0.5kg |
| Surface | color sand surfaced granules |
| Application | Roof |
| Lifetime | 25 years |
| Certificate | CE&ISO9001 |

Product Features

Packing&Shipping
Shipping:
1.DHL/Fedex/TNT/UPS for samples,Door to Door
2.By sea for large goods or FCL
3.Delivery time:3-7 days for sample,7-20 days for large goods
Packing:21 pcs/bundle,900 bundles/20ft’container,one bundle can cover 3.1square meters,2790sqm/20ft’container

Product detail pictures:
Related Product Guide:
SRS Distribution Announces AAC Building Materials has Joined the SRS Family of Companies | Roofing Products
2019 Tech Predictions: Tesla Solar Roof Ships in Two More Designs | Fish Scale Roof Shingles
We have been commitment to supply the competitive price ,excellent products and solutions high-quality, at the same time as fast delivery for Factory Promotional Best Asphalt Roof Shingles - Burning Blue 3 Tab Asphalt Roof Shingle – BFS BUILDING , The product will supply to all over the world, such as: Namibia, Grenada, Malta, It is our customers' satisfaction over our products and services that always inspires us to do better in this business. We build mutually beneficial relationship with our clients by giving them large selection of premium car parts at marked down prices. We offer wholesale prices on all our quality parts so you are guaranteed greater savings.
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.
Write your message here and send it to us









