Цени за ќерамиди од асфалтен покрив

Краток опис:

1.ISO Verified Outstanding Manufacturer.

2.The third party inspection:SGS,CE,COC,and other.

3.Flexible Payment:T/T,LC,D/P,CAD.

4.Sufficient Stock.

5.Quick Delivery Time,Long time price validity.

6.Tracking picture of transport:production,loading pictures.

7.Rich experience Professional Sale Team.


 • ФОБ Цена: $ 3-5 / квадратни метри
 • Мин.нарачката Количина: 500sqm
 • Набавка Способност: 300,000sqm месечно
 • Порт: Xingang, Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C по видување, T / T
 • Доживотна гаранција: 30 години
 • Отпорност на алги: 5-10 години
 • Отпорност на ветер: 130 км/ч
 • Package Details: 3.1 sqm/bundle,3162 sqm/20ft'container
 • детали за производот

  Асфалтен покрив ќерамиди Цени Вовед

  Асфалтните покривни ќерамиди се еден од економските материјали за покриви и тие се достапни во широк спектар на бои. Асфалтните ќерамиди најчесто се користат на наклонети покриви, единечни домови и помали станбени проекти само за да наведат неколку. Овој материјал е многу лесен за инсталирање и обезбедува флексибилност за време на неговиот процес на инсталација. Во денешно време, ќерамидите се достапни и со различна текстура, дебелина и можат да се третираат против мувла и мувла.

  3 јазичиња битумен шиндра
  Име на производи Ќерамиди за покриви (25 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА)
  Материјал Лим од фиберглас и битумен и повеќебојни минерални гранули
  боја Портокалова
  Стандарден GB/T20474-2006 ASPM SGS
  Јакост на истегнување (надолжна) (N/50mm) 600
  Јакост на истегнување (попречно) (N/50mm) 400
  Отпорност на топлина Без проток, лизгање, капење и меур (90°C)
  Флексибилност Нема пукнатина свиткана на 10°C
  Отпорност на ноктите 78N
  Отпори на кинење > 100 N
  Временска експлозија 145 мм
  Отпорност на ветер 98 км/ч
  Просечно животно време 20-30 години
  Пакување 3,1 квадратни метри/пакет, 21ЕЕЗ/сноп, пакување со PE филм кеса и палета за дезинсекција

  Боите на ќерамидите на покривот

  Кинески црвен мозаик асфалтен шиндра

  BFS-01 Кинески црвено

  Шато зелена Мозаик асфалт шиндра

  BFS-02 Шато Грин

  имот greyMosaic Асфалт шиндра

  BFS-03 имот Греј

  кафе Мозаик Асфалтна шиндра

  BFS-04 Кафе

  црна оникс Мозаик Асфалтна шиндра

  BFS-05 Оникс црна

  облачно сива Мозаик асфалтна шиндра

  BFS-06 Облачно сиво

  пустински тен Мозаик асфалт шиндра

  BFS-07 Пустински тен

  пристаништето сино Мозаик асфалт шиндра

  BFS-08 Ocean Blue

  кафеаво дрво Мозаик асфалтен шиндра

  BFS-09 Браун Вуд

  запален црвен мозаик асфалтен шиндра

  BFS-10 Гори црвено

  запалена сина Мозаик асфалтна шиндра

  BFS-11 Гори сино

  азиски црвен мозаик асфалтен шиндра

  BFS-12 Азиско црвено

  Карактеристики на добавувачи на покривни шиндра

   

  Мозаик Асфалт Shingle

  Лесна инсталација

  Асфалтната шиндра одговара на многу покривни конструкции, широко се користи и лесно се монтира.

  отпорност на ветер

  Отпорен на ветер 

  Отпорот на ветерот на нашите производи може да достигне 60-70 mph. Имаме сертификат како што се CE, ASTM и IOS9001.

  Француски керамички гранули

   Нашите керамички гранули се увезени од Франција, чија боја е светла и стабилна, не е лесно да избледи.

  инсталирај

  Отпорност на алги

  Со напредна технологија, можеме да ви обезбедиме отпорност на алги 5-10 години.

   

  Алаге

  Пакување и испорака на покривни ќерамиди цени

  Пакување: 21 парче по пакет, 45 пакување/палета,

                     Кв.м/Пакет:3,10 квадратни метри по пакет

                     Тежина: 27 кг по пакет 20   контејнер: 2790 кв.м

  пакување на агат црн асфалтен покривен шиндра
  Мозаик Асфалт Shingle

  Транспарентен пакет

  Рубини Црното Асфалт покривни Shingle

  Пакет за извоз

  Мозаик Асфалт Shingle

  Прилагоден пакет

  Зошто да не изберете нас

  Мозаик Асфалт Shingle

  Анти-Алаге и без флеки

  За да се избегне проблем со избледување и стареење, BFS користи камени чипови од CARLAC GROUPE, CL-Rock во Франција. Како супериорен стандарден камен чипс исто така користи многу во многу брендови во САД и Кореја. Со оглед на тоа што трошоците за инсталирање и одржување на цените на шиндрата за асфалтен покрив се релативно ниски, тие му даваат поголема вредност на сопственикот на имотот во 20-те години кога тој седи мирно на врвот на зградата.

  магацин

  Брза испорака и низок MOQ 

  Ние користиме целосно автоматска машина. Можеме да произведуваме 4000 снопови асфалтни ќерамиди дневно. Над 90% нарачки ги доставуваме во рок од 7 дена. Бидејќи фабриката има доволно залихи, 90% личен план за куќа со кој можеме да ја вчитаме стоката истиот ден на примената уплата. Ќерамидите за покриви на вашата куќа од Кина веќе не треба многу долго време да се набават!

  додатоци

  Услуга со едно застанување

  Како над 20 години искуство во А Херпес зостер за бизнис со покриви во Кина, произведуваме водоотпорна мембрана, филц за покриви, битуменски лепила и покривни ќерамиди. И ние исто така имаме партнер за производство на табла за нокти и OSB иверица која е материјали како подлога Сите ваши материјали за покриви што ги покривавме.

  изберете нас3 Агат црна асфалтна покривна шиндра
  изберете нас2 Агат црна асфалтна покривна шиндра
  изберете нас4 Агат црна асфалтна покривна шиндра

  Најчесто поставувани прашања

  П1. Што се условите за плаќање?
  О: 30% припејд и 70% салдо наспроти BL копија.
  П2. Кое е вашето водечко време?
  О: 2 недели откако ќе ја примиме вашата исплата.
  П3. Колку количини се вчитуваат во еден контејнер од 20 gp?
  О: 950 кеси, 20 палети. 2200-2900 квадратни метри основа на различен тип. Ламинирани 2200 м2, други 2900 м2.
  П4. Кој е вашиот MOQ?
  О: Можете да нарачате која било количина.
  П5. Можете ли да произведувате според примероците?
  О: Да, можеме да произведуваме според вашите примероци или дизајн на покривот. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи