Harbor Blue 3 јазиче топењето на покрив Shingle

Краток опис:

Нијансата и варијација на светло и темно покривот шминка откриваат ефектот на сенка. Поради калеидоскопски боја, убавината и изобилуваат со боја може да одговара со изградба во сите услови.


 • ФОБ Цена: $ 3-5 / квадратни метри
 • Мин.нарачката Количина: 500sqm
 • Набавка Способност: 300,000sqm месечно
 • Порт: Xingang, Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C по видување, T / T
 • детали за производот

  Спецификација за производ и структура

  Product Specifications

  Мод 3 јазиче топењето Херпес зостер
  должина 1000mm ± 3мм
  ширина 333mm ± 3мм
  дебелина 2.6mm-2.8mm
  боја Сина пристаниште
  Тежина 27kg ± 0.5kg
  површина боја на песок површина гранули
  апликација на покрив
  Доживотна 25 години
  Сертификат CE и ISO9001

  3 tab shingle nail structure 3 tab shingle

  производ Бои

  Имаме 12 видови на color.And ние, исто така, може да произведе како вашата requirement.Pls го изберат како подолу:
  BFS color brochure 600800

  Карактеристики на производот

  Пакување и испорака

  Испорака:
  1.DHL/Fedex/TNT/UPS for samples,Door to Door

  2.By морето за големи стоки или FCL
  3.Delivery време: 3-7 дена за примерок, 7-20 дена за големи стока

  Пакување: 21 парчиња / пакет, 900 пакети / 20ft'container, еден пакет може да ги покрие 3.1square метри, 2790sqm / 20ft'container

  whychooseus

  our factory

  Our Customer&Oversea Projects


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи