Weatherwood Asphalt Shingle Производител и добавувач | ЗГРАДА BFS
банер-3

производи

Weatherwood Асфалт Shingle

short description:


 • ФОБ Цена: $ 3-5 / квадратни метри
 • Мин.нарачката Количина: 500sqm
 • Набавка Способност: 300,000sqm месечно
 • Порт: Xingang, Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C по видување, T / T
 • Отпорност на ветер: 130 км/ч
 • Доживотна гаранција: 30 години
 • Тип: Ламиниран покривен шиндра
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ведервуд асфалт шиндра Вовед

  Спецификација на производот на Weatherwood асфалт шиндра

  Ведервуд асфалт шиндра  е вид на ѕидна или покривна шиндра која користи асфалт за хидроизолација. Тие се еден од најкористените покриви за покриви во Северна Америка, бидејќи имаат релативно евтина претходна цена и се прилично едноставни за монтирање.

  Нашите покривни ќерамиди BFS стануваат избор на остроумните сопственици на имот, дизајнери и архитекти низ целиот свет. Сите асфалтни ќерамиди BFS ги надминуваат стандардите за изведба на индустријата и доаѓаат со меѓународна гаранција „без грижи“. 

  Име на производ

  Ламинирани  Weatherwood Асфалт Shingle

  Боја

  Ведервуд

  Големина

  1000 mm*333 mm

  Место на производот

  Тијанџин , Кина

  Материјали

  Асфалт , фиберглас, песок во боја

  Начини на пакување

  900 снопови во контејнер од 20 метри

  Животна гаранција

  30 години

  Услуга по продажба

  Инсталација на водич

  дебелина

  5,2 мм

  апликација

  Вили , станови , пренамена на покривот

  Тежина

  27 кг/буд

  MOQ

  500 квадратни метри

  Weatherwood Асфалт Shingle
  Weatherwood Асфалт Shingle

  Карактеристиката на Ведервуд асфалт шиндра

  1. 1. Асфалтните ќерамиди се ефтини и разноврсни.
  2. 2. Тие работат добро со различни типови покриви и наклони.
  3. 3. Релативно лесно се сечат по големина, се вклопуваат заедно и се закачуваат на покривот.
  4. 4. Нема потреба од прилагодени додатоци за рабовите на покривот, отворите за вентилација или блицот на оџакот
  5. 5. Ќерамидите од фиберглас се потенки, полесни и имаат подобри оценки за пожар. 
  6.    Тие немаат загадување, а со отпорност на топлина, ветер и влажност.

   

  Брошура во боја на Weatherwood Asphalt Shingle

        Т тука се 12 видови на бои за вашиот избор.Ако ви треба на други бои, ние исто така може да се произведуваат за вас.

  https://www.asphaltroofshingle.com/products/asphalt-shingle/laminated-shingle/

  Како да изберете бои за ќерамиди за да го надополнат вашиот дом? Погледнете го и изберете го од примерот на нашите проекти како подолу:

  Детали за пакување и испорака на шиндра од асфалт Weatherwood

  Испорака:

  Асфалтната шиндра е тежок производ, обично натоварен со контејнер од 20 стапки. Обично еден контејнер од 20 стапки може да собере 2300-3000 квадратни метри,

  се разликуваат од различен дизајн. Имаме редовно пакување, а исто така го прифаќаме и сопственичкото пакување на клиентите. Тоа е до вашите барања. 

  Пакување: 16 парчиња/сноп, 800 снопови/контејнер 20 стапки, еден пакет може да покрие 2,36 квадратни метри, 1888 квадратни метри/20 стапки контејнер

  Имаме 3 вида пакети, вклучително и транспарентен пакет, стандарден пакет што експротира, приспособен пакет

  пакување на агат црн асфалтен покривен шиндра
  Рубини Црното Асфалт покривни Shingle

  Транспарентен пакет

  Рубини Црното Асфалт покривни Shingle

  Стандарден пакет за извоз

  Рубини Црното Асфалт покривни Shingle

  Прилагоден пакет

  Зошто да не изберете нас

  дебелина Агат црн асфалтен покривен шиндра
  изберете нас2 Агат црна асфалтна покривна шиндра
  изберете нас3 Агат црна асфалтна покривна шиндра
  изберете нас4 Агат црна асфалтна покривна шиндра

  Најчесто поставувани прашања

  П1. Може ли да имам бесплатна нарачка за примерок за шиндра од асфалтен покрив? 

  О: Да, ја поздравуваме нарачката за примерок за тестирање и проверка на квалитетот. Мешаните примероци се прифатливи. Ние, исто така, ги снабдуваме прилагодените примероци.

  П2. Што е со времето на водство?

  О: Бесплатен примерок има потреба од 24 часа за време на работните денови, на времето за масовно производство му требаат 3 ~ 7 работни дена за количина на нарачка повеќе од еден контејнер од 20' GP.

  П3. Дали имате некакво ограничување на MOQ за нарачка за шиндра за асфалтен покрив?

  О: Низок MOQ, 1 компјутер за проверка на примерокот е достапен

  П4. Како ја испраќате стоката и колку време е потребно за да пристигне? 

  О: Ние обично испраќаме со DHL, UPS, FedEx или TNT. Обично се потребни 3-5 дена за да пристигне. Авионски и поморски превоз, исто така, опционален.

  П5. Како да продолжите со нарачката за покривни ќерамиди? 

  О: Прво известете ни ги вашите барања или апликација. Второ Ние цитираме според вашите барања или нашите предлози.

  Трето клиентот ги потврдува примероците и става депозит за формална нарачка. Четврто Го организираме производството.

  П6. Дали е во ред да дизајнирам пакет од сопствен бренд?

  О: Да. Ве молиме да не информирате официјално пред нашето производство и потврдете го дизајнот прво врз основа на нашиот примерок.

  П7: Дали нудите гаранција за вашата шиндра од асфалтен покрив? 

  О: Да, ние нудиме 20-30 години гаранција за нашите производи.

  П8: Како да се справите со неисправните? 

  О: За време на гарантниот период, имаме гарантна картичка за вас. Можете да добиете соодветна компензација или да ги добиете заменските производи.

  П9: Колку квадратни метри може да се вчитаат во еден контејнер? 

  О: Може да се вчита 2000-3400 кв.мс, според различни типови на ќерамиди.

  П10. Што се условите за плаќање?

  О: Со T/T 30% депозит, 70% плаќање избалансирано пред испорака надвор од фабриката.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас